MCF5211CAE66
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MCF5211CAE66
JLCPCB Part #
C3230686
Package
LQFP-64(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 128KB 12bit 16KB 32 Bit 33 3V~3.6V 66MHz External FLASH Freescale Series LQFP-64(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS