MC9S12C32CFAE16
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MC9S12C32CFAE16
JLCPCB Part #
C1338819
Package
LQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16 Bit 16MHz 2.35V~5.5V 2KB 31 32KB Built-in FLASH HCS12 LQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS