MC68HC16Z3BCPV25
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MC68HC16Z3BCPV25
JLCPCB Part #
C5669099
Package
LQFP-144(20x20)
Description
10bit 16 16MHz 2.7V~5.5V Others LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)