MC68HC16Z3BCPV16
Extended
Manufacturer
MOTOROLA
MFR.Part #
MC68HC16Z3BCPV16
JLCPCB Part #
C3216054
Package
LQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16 16 Bit 16MHz 2.7V~5.5V 4KB 4KB Built-in Mask ROM Others LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)