MC17XSG500BEKR2
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MC17XSG500BEKR2
JLCPCB Part #
C729113
Package
SOIC-32-EP-300mil
Description
-40℃~+125℃ 17mΩ 5 7V~30V High Side Switch Short-Circuit Protection(SCP)、Undervoltage Protection(UVP)、Overcurrent Protection(OCP)、Overtemperature protection (OTP) SOIC-32-EP-300mil Power Distribution Switches ROHS