MC17XS6400CEKR2
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MC17XS6400CEKR2
JLCPCB Part #
C729109
Package
SOIC-32-EP-300mil
Description
-40℃~+125℃ 17mΩ 4 7V~18V High Side Switch Short-Circuit Protection(SCP)、Over Voltage Protection、Undervoltage Protection(UVP)、Overcurrent Protection(OCP)、Overtemperature protection (OTP) SOIC-32-EP-300mil Power Distribution Switches ROHS