LD6815TD/36P125
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
LD6815TD/36P125
JLCPCB Part #
C3746140
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 250mV@(150mA) 3.6V 35uA 40uVrms 5.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS