225WF010
Extended
Manufacturer
NTE Electronics
MFR.Part #
225WF010
JLCPCB Part #
C5496126
Package
Plugin
Description
10Ω 225W Wirewound Resistor ±400ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS