MLG40T65FUK
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
MLG40T65FUK
JLCPCB Part #
C5352766
Package
TO-247
Description
1.55V@40A,15V 110nC@20A,15V 19ns 2.225nF@25V 298W 380uJ 40A 5.5V@1mA 600uJ 650V 90ns 97ns FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS