TC2186-2.7VCTTR
MFR.Part #
TC2186-2.7VCTTR
JLCPCB Part #
C626545
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 140mV@(150mA) 150mA 2.7V 50dB@(100kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS