TC2185-2.7VCTTR
MFR.Part #
TC2185-2.7VCTTR
JLCPCB Part #
C626539
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mA 2.7V 210mV@(150mA) 55dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS