TC2054-1.8VCTTR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC2054-1.8VCTTR
JLCPCB Part #
C626523
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 50dB@(100kHz) 50mA 55uA 6V 70mV@(50mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS