TC1301B-GFDVUATR
MFR.Part #
TC1301B-GFDVUATR
JLCPCB Part #
C628495
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 150mA、300mA 180mV@(300mA)、250mV@(150mA) 2 2.5V、2.7V、2.8V 58dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS