TC1301B-DPAVUA
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1301B-DPAVUA
JLCPCB Part #
C631940
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.8V、2.63V、3V 104mV@(300mA)、150mV@(150mA) 114uA 150mA、300mA 2 58dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS