TC1265-1.8VOATR
MFR.Part #
TC1265-1.8VOATR
JLCPCB Part #
C624794
Package
SOIC-8-150mil
Description
-40℃~+125℃ 1 1.4V@(800mA) 1.8V 130uA 64dB@(1kHz) 6V 800mA Fixed Positive SOIC-8-150mil Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS