TC1264-3.3VEBTR
MFR.Part #
TC1264-3.3VEBTR
JLCPCB Part #
C632872
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 130uA 3.3V 64dB@(1kHz) 6V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS