TC1263-2.5VETTR
MFR.Part #
TC1263-2.5VETTR
JLCPCB Part #
C632864
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 130uA 2.5V 500mA 64dB@(1kHz) 650mV@(500mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS