ATMEGA1281-16MU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
ATMEGA1281-16MU
JLCPCB Part #
C1337444
Package
QFN-64-EP(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 128KB 16MHz 2.7V~5.5V 4KB 54 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH QFN-64-EP(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS