TC1262-2.5VDB
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1262-2.5VDB
JLCPCB Part #
C638652
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+125℃ 1 130uA 2.5V 500mA 64dB@(1kHz) 650mV@(500mA) 6V Fixed Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators