TC1224-3.3VCTTR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1224-3.3VCTTR
JLCPCB Part #
C626469
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 250mV@(100mA) 3.3V 64dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS