TC1185-2.7VCT713
MFR.Part #
TC1185-2.7VCT713
JLCPCB Part #
C626431
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.7V 270mV@(100mA) 50uA 6V 9dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS