TC1173-3.3VUATR
MFR.Part #
TC1173-3.3VUATR
JLCPCB Part #
C628469
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 3.3V 300mA 480mV@(300mA) 60dB@(1kHz) 6V 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS