PIC16C558-20/SS
MFR.Part #
PIC16C558-20/SS
JLCPCB Part #
C639086
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 128Byte 13 20MHz 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit External OTP PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS