TC1072-2.6VCH713
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1072-2.6VCH713
JLCPCB Part #
C626403
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.6V 250mV 50mA 64dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS