TC1055-2.8VCT713
MFR.Part #
TC1055-2.8VCT713
JLCPCB Part #
C626396
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 2.8V 250mV@(100mA) 50uA 6.5V 64dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS