TC1016-2.7VCTTR
MFR.Part #
TC1016-2.7VCTTR
JLCPCB Part #
C626354
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.7V 300mV@(80mA) 53uA 58dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS