TC1017-2.6VLTTR
MFR.Part #
TC1017-2.6VLTTR
JLCPCB Part #
C626365
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mA 2.6V 500mV@(150mA) 58dB@(1kHz) 60uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS