TC1015-1.8VCT713
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1015-1.8VCT713
JLCPCB Part #
C626344
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 250mV@(100mA) 6V 80uA 9dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS