TC1014-2.8VCT713
MFR.Part #
TC1014-2.8VCT713
JLCPCB Part #
C626339
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120mV@(50mA) 2.8V 50mA 6V 80uA 9dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS