SMBJ85AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ85AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446730
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 137V 1uA 4.4A 600W 85V 94.4V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS