SMBJ40E3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ40E3/TR13
JLCPCB Part #
C2446146
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 71.4V 8.4A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS