SMBJ33CE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ33CE3/TR13
JLCPCB Part #
C3711568
Package
SMBJ(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 10.2A 1uA 33V 36.7V 59V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMBJ(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS