SMBJ20CE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ20CE3/TR13
JLCPCB Part #
C3711709
Package
SMBJ(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 16.7A 1uA 20V 22.2V 35.8V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMBJ(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS