SMAJ16CE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMAJ16CE3/TR13
JLCPCB Part #
C3709208
Package
DO-214AC(SMA)
Description
16V 17.6A 17.8V 28.8V 500W Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS