PIC18LF56K42-E/PT
MFR.Part #
PIC18LF56K42-E/PT
JLCPCB Part #
C633755
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 12bit 1KB 44 4KB 5bit 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS