PIC18LF47K42-I/P
MFR.Part #
PIC18LF47K42-I/P
JLCPCB Part #
C648109
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 128KB 12bit 1KB 36 5bit 64MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS