PIC18LF47K40-E/P
MFR.Part #
PIC18LF47K40-E/P
JLCPCB Part #
C648106
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 128KB 1KB 3.6KB 36 5bit 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS