PIC18LF44K22-E/P
MFR.Part #
PIC18LF44K22-E/P
JLCPCB Part #
C648072
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 16KB 256Byte 35 48MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS