PIC18LF25K50-I/SS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18LF25K50-I/SS
JLCPCB Part #
C641901
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 22 256Byte 2KB 32KB 48MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS