PIC18F47Q83-I/P
MFR.Part #
PIC18F47Q83-I/P
JLCPCB Part #
C5239626
Package
PDIP-40-600mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12.5KB 128KB 12bit 1KB 36 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC PDIP-40-600mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS