PIC18F46K20-I/MV
MFR.Part #
PIC18F46K20-I/MV
JLCPCB Part #
C638929
Package
UQFN-40(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 3.8KB 35 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC UQFN-40(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS