ATMEGA48PV-10MU
MFR.Part #
ATMEGA48PV-10MU
JLCPCB Part #
C1337681
Package
QFN-32-EP(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-32-EP(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS