PIC18F46K20-E/ML
MFR.Part #
PIC18F46K20-E/ML
JLCPCB Part #
C184473
Package
QFN-44-EP(8x8)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 3.8KB 35 48MHz 64KB 8 Bit Built-in FLASH PIC QFN-44-EP(8x8) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS