ATTINY861A-20MU
MFR.Part #
ATTINY861A-20MU
JLCPCB Part #
C3225696
Package
VQFN-32(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10bit 16 20MHz 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH VQFN-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS