PIC18F44K20-I/PT
MFR.Part #
PIC18F44K20-I/PT
JLCPCB Part #
C220738
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 256Byte 35 64MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS