PIC18F43K20-I/P
MFR.Part #
PIC18F43K20-I/P
JLCPCB Part #
C647968
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 256Byte 35 512Byte 64MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH PIC PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS