PIC18F43K20-I/ML
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18F43K20-I/ML
JLCPCB Part #
C642250
Package
QFN-44(8x8)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 256Byte 35 512Byte 64MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH PIC QFN-44(8x8) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS