PIC18F27Q43-E/SO
MFR.Part #
PIC18F27Q43-E/SO
JLCPCB Part #
C646529
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 128KB 12bit 1KB 25 64MHz 8 Bit 8KB 8bit Built-in FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS