PIC18F26K20T-I/SO
MFR.Part #
PIC18F26K20T-I/SO
JLCPCB Part #
C630065
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 24 3.8KB 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS