PIC18F16Q40-I/P
MFR.Part #
PIC18F16Q40-I/P
JLCPCB Part #
C5239646
Package
PDIP-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 18 4KB 512Byte 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS